Ruska Bania

RUSKA BANIA

Jedną z atrakcji naszego Pensjonatu jest Ruska Bania, gdzie mogą Państwo się zrelaksować po całym dniu spędzonym w Puszczy Białowieskiej.

Już jedna wizyta wystarczy do naładowania sił na dalsze wędrówki. Nasza Bania wykonana jest z drewna puszczańskiego, wewnątrz znajduje się przedsionek służący do przebrania się oraz odpoczynku. Słuchając dźwięków rosyjskich klasyków oraz popijając herbatę z samowara będą mogli Państwo odprężyć się oraz cofnąć w czasie do lat carskich.

Sercem bani jest tradycyjny piec wykonany z kamienia, ogrzewany drewnem brzozowym i grabowym. W momencie osiągnięcia temp. 55º-65º, rozgrzane kamienie polewa się wodą, wytwarza się wtedy odpowiednia wilgotność, około 60% powietrza.

Podczas pobytu w bani wskazane jest korzystanie z masażu witkami (tzw. naparzanie). Proces ten sprawia, że ciepło wnika głębiej do skóry, rozszerzają się naczynia krwionośne i wydostają toksyny. Miotełka brzozowa pomaga przy bólu stawów oraz mięśni, poprawia wentylację płuc i wydzielanie śluzu, co pomaga w oczyszczeniu płuc.

 

 Potwierdzone zalety bani:

– korzystny wpływ na układ krążenia i oddechowy

– likwiduje napięcie nerwowe i bezsenność

– wzmacnia odporność

odtruwa organizm z różnego rodzaju toksyn

– regeneruje skórę

– odchudza

Cennik- 25zł/os. (min. 100zł)- seans trwa ok 1-1,5h.

You May Also Like

Gawra